Производи

 • 2020 New Style Verman Blinds Fabric 3m Width For Office

  2020 г. Верман ткаенина со нов вид на ролетни 3м ширина за канцеларија

  Слепа ткаенина Верман е надграден производ на слепа ткаенина Шангри-Ла. Не само што го задржува магливиот ефект на превезот на слепата ткаенина Шангри-Ла, туку има и едноставен моден стил на венецијанските ролетни. Отворениот дизајн на мрежеста ткаенина од слепа верман е погоден за секојдневно отстранување прашина, отстранување на бигор и други работи за чистење. Платната за ролетни Groupeve Verman е идеален избор за проектот за домашни ролетни. Ткаенината користи специјални предива и се подложува на третман со висока температура, кој е издржлив и не се одвива.

   

  Одржување и чистење на ткаенината за ролетни од зебра Groupeve е како подолу:

  1. Вшмукување со вакуум и отстранување на прашина.

  2. Користете мека крпа или сунѓер навлажнет со топла вода за да ги избришете завесите за време на отстранување / стерилизација на прашина. Доколку е потребно, може да се додадат благи детергенти. Нежно избришете за да спречите брчки или оштетување на ткаенината. Бришењето може да ја направи завесата почиста.

  3. Користете железна пареа за прскање во позиција оддалечена околу 10 см од ткаенината завеса, што може да има ефект на отстранување / стерилизација на прашина.

 • China Factory Supply Silhouette Blinds Fabric 100% Polyester

  Кина Фабрика за снабдување силуета ролетни ткаенини 100% полиестер

  Слепа ткаенина од силуета е надграден производ на слепа ткаенина Шангри Ла, тоа е избор за одржување на приватноста и контрола на светлината. Ножот е суспендиран помеѓу двата слоја на екраните. Кога ќе се отвори ролетната, шармантната глетка може да се види низ екраните, а светлината што влегува во просторијата исто така се филтрира за да стане помека; кога ролетната е затворена, можете да обезбедите лична приватност додека ја истакнувате елегантната мека форма на ролетниот шангри-ла.

   

  Со еден збор, нашата ткаенина за ролетни од силуета е најдобриот избор за фабрики за ролетни или трговци на големо. Можеме да понудиме бесплатни примероци од ткаенина за ролетни силуета за нашите клиенти. И секоја ролна ткаенина за ролетни од виножито мора да го помине тестот за квалитет пред испраќањето.

 • Durable Ladder Tape Shangri-La Blinds Fabric 100% Blackout

  Трајна скала лента Shangri-La Blinds ткаенина 100% затемнување

  Ткаенина за ролетни шангри-ла лента е надграден производ на слепа ткаенина Шангри-Ла. Не само што го задржува магливиот ефект на превезот на слепата ткаенина Шангри-Ла, туку има и едноставен моден стил на венецијанските ролетни. Лента со групни ленти, шангри-ла, ролетни ткаенини може да ви донесе чувство на бесконечно блиско до природата, опуштено и среќно, исто така може да ви донесе чувство да бидете тивки и да бидете во рај. Поделена е на лента за полу-затемнување на скали од слепа ткаенина и лента за затемнување на слепи ткаенини од шангри-ла.

   

  Материјалот од слепа ткаенина од лента за скали е 100% полиестер. Ние нудиме бесплатни примероци за сите клиенти, можете да го проверите квалитетот и да изберете боја директно пред нарачката. Уште повеќе, нашите ткаенини се богати со боја и го следат трендот на меѓународна мода.

 • Modern Design Verman Blinds Fabric 100% Polyester

  Модерен дизајн Верман ткаенини за ролетни 100% полиестер

  Ткаенината за ролетни верман е сосема нов дизајн кој комбинира платно, екран на прозорец и венецијанско ролетни. Има функции на засенчување и украсување на завесата. И тоа е широко користен во канцеларии, домови, хотели, фабрики и други прилики. Слепата ткаенина Groupeve Verman може да ви донесе чувство на бесконечно блиско до природата, опуштена и среќна, исто така може да ви донесе чувство да бидете тивки и да бидете во рај. Може да се подели на ткаенина за ролетни полу-затемнување и ролетни завеси за затемнување.

   

  Материјалот од ткаенина за ролетни верман е 100% полиестер. Ние нудиме бесплатни примероци за сите клиенти, можете да го проверите квалитетот и да изберете боја директно пред нарачката. Уште повеќе, нашите ткаенини се богати со боја и го следат трендот на меѓународна мода.

 • New Design Elegant Silhouette Blinds Fabric 100% Blackout

  100% затемнување на ткаенината за завеси на елегантната силуета од новиот дизајн

  Ткаенина за слепи силуети е нов дизајн кој комбинира екран од ткаенина, екран на прозорец и венецијански ролетен. Има функции на засенчување и украсување на завесата.

  Одржување и чистење на ткаенините за ролетни од зебра Groupeve е како подолу:

  1. Ултразвучно чистење ја прави ткаенината толку светла како нова.

  2. Вшмукување со вакуум и отстранување на прашина.

  3. Избришете чистење за да постигнете длабоко чистење, ве молиме користете правосмукалка со глава за четка за нежно вакуумирање. Можете исто така да користите фен за коса (не е поставен на загревање) за да ја разнесете прашината на декорацијата на прозорецот.

   

  Нашата ткаенина за ролетни од силуета е најдобриот избор за фабрики за ролетни или трговци на големо. Можеме да понудиме бесплатни примероци од ткаенина за ролетни силуета за нашите клиенти. И секоја ролна ткаенина за ролетни од виножито мора да го помине тестот за квалитет пред испраќањето.

 • New Design Wholesale Ladder Tape Shangri-La Blinds Fabric Blackout

  Затемнување на ткаенината од лента за ролетни „Шангри-ла“ за нов дизајн на големо

  Лента лента шангри-ла ролетно ткаенина е надграден производ на слепа ткаенина Шангри-ла, тоа е избор за одржување на приватноста и контрола на светлината. Групска лента лента шангри-ла слепа може да ви донесе чувство на бесконечно блиско до природата, опуштено и среќно, исто така може да ви донесе чувство да бидете тивки и да бидете во рај. Тоа е идеален избор за проектот за домашни ролетни. Ткаенината користи специјални предива и се подложува на третман со висока температура, кој е издржлив и не се одвива.

   

  Должината на ролната е 30м, а пакувањето е силна хартиена цевка по ролна. Ние нудиме бесплатни примероци за сите клиенти, можете да го проверите квалитетот и да изберете боја директно пред нарачката. Уште повеќе, нашите ткаенини се богати со боја и го следат трендот на меѓународна мода.

 • Factory Price Verman Blinds Fabric Semi-Blackout

  Фабричка цена Полу-затемнување на ролетни ткаенини на Верман

  Ткаенината на ролетни од Верман е надграден производ на ролетната ткаенина Шангри-Ла, тоа е сосема нов дизајн кој комбинира екран од ткаенина, прозорец и венетонски ролетен. Има функции на засенчување и украсување на завесата. И тоа е широко користен во канцеларии, домови, хотели, фабрики и други прилики. Тоа е избор за одржување на приватноста и контролирање на светлината.

   

  Материјалот од ткаенина за ролетни верман е 100% полиестер. Должината на ролната е 30м, а пакувањето е силна хартиена цевка по ролна. Ние нудиме бесплатни примероци за сите клиенти, можете да го проверите квалитетот и да изберете боја директно пред нарачката. Уште повеќе, нашите ткаенини се богати со боја и го следат трендот на меѓународна мода.

 • High Quality Ladder Tape Shangri-La Blinds Fabric 100% Polyester

  Висококвалитетна лента лента Shangri-La Blinds ткаенина 100% полиестер

  Ткаенина за ролетни од лента за шангри-ла е сосема нов дизајн кој комбинира екран од ткаенина, прозорец и венетонски ролетни. Има функции на засенчување и украсување на завесата. И тоа е широко користен во канцеларии, домови, хотели, фабрики и други прилики. Тоа е избор за одржување на приватноста и контролирање на светлината. Кога ролетната е отворена, шармантната глетка може да се види низ екраните, кога ролетната е затворена, можете да обезбедите лична приватност.

   

  Ткаенината користи специјални предива и се подложува на третман со висока температура, кој е издржлив и не се одвива. А материјалот од лента за ленти од шангри-ла е ткаенина од 100% полиестер. Ние нудиме бесплатни примероци за сите клиенти, можете да го проверите квалитетот и да изберете боја директно пред нарачката. Уште повеќе, нашите ткаенини се богати со боја и го следат трендот на меѓународна мода.

 • Home Decor Verman Blinds Fabric Semi-blackout

  Домашен украс Верман ткаенина за завеси Полу-затемнување

  Слепа ткаенина од Верман е ажуриран производ на слепа ткаенина Шангри-Ла, комбинирајќи екран од ткаенина, прозорец и венетонски ролет. Има функции на засенчување и украсување на завесата, што го прави идеален избор за одржување на приватноста и контрола на светлината. Слепата ткаенина Groupeve верман може да ви донесе чувство на бесконечно блиско до природата, опуштено и среќно, исто така може да ви донесе чувство да бидете тивки и да бидете во рај.

   

  Ткаенината користи специјални предива и се подложува на третман со висока температура, кој е издржлив и не се одвива. Материјалот од ткаенина за ролетни верман е 100% полиестер. Ние нудиме бесплатни примероци за сите клиенти, можете да го проверите квалитетот и да изберете боја директно пред нарачката. Уште повеќе, нашите ткаенини се богати со боја и го следат трендот на меѓународна мода.

 • 2020 New Style Triple Layer Fabric Semi-Blackout

  Полу-затемнување на ткаенината во три слоја на новиот стил во 2020 година

  Групевите ткаенини со три слоја се уникатни по текстура и се убави по изглед. Поврзувањето хоризонтални ткаенини помеѓу два слоја про sheирни ткаенини може да ја задржи просторијата мека. Свртете го ножот за да го прилагодите интензитетот на светлината. Ткаенината со уникатна текстура може да ја задржи бојата постојана долго време. Силно засенчување. Ултразвучно чистење на ткаенини може да се користи за да се направат ткаенините да изгледаат исто толку светли, како и нови.

   

  Според карактеристиките на тројната ткаенина, може да се подели на ткаенина од тројка на полу-затемнување и тројка на тројка на затемнување. Материјалот од тројна ткаенина е 100% полиестер. Групив има повеќе од 16 години искуство за производство на прекрасна ткаенина од ткаенина со прекрасен слој.

 • Customized Fashion Shangri-La Blind Fabric Semi-Blackout

  Прилагодена модна полу-затемнување на слепата ткаенина Shangri-La

  Ролетните Shangri-La е нов дизајн кој комбинира електрични завеси, екрани на прозорци, венецијански ролетни и ролетни ролетни. Ролетните на Shangri-La на пазарот мора да споредат два атрибути во тешка категорија: јасност и лабавост. Јасноста главно се рефлектира во дебелината, структурата и материјалот на предивото во делот од решетката. Кога ќе се отвори ролетната со голема јасност Shangri-La, светлината што продира во просторијата е повеќе изобилна и мека; кога е затворен, исто така може добро да ја скрие приватноста. Степенот на лабави рабови главно се рефлектира во степенот на полимеризација на мрежата и цврстиот дел од предивото.

   

  Висококвалитетна ткаенина за ролетни Groupeve shangri-La може да издржи голема влечна сила и нема да произведува потешки бруси во секојдневна употреба. Сумирајќи, при изборот на ткаенина, обрнете внимание на квалитетот, само тогаш можете да изберете ткаенина за ролетни од шангри ла што е задоволителна, пријатна и сигурна.

 • Durable Shangri-La Blind Fabric Semi-blackout

  Издржливо полу-затемнување на ткаенината Shangri-La Blind

  Ролетните Shangri-La е нов дизајн кој комбинира електрични завеси, екрани на прозорци, венецијански ролетни и ролетни ролетни. Lifeивотниот век на ткаенината на ролетните Shangri-La е релативно долг, тој е отпорен на висока температура и низок студ поради сопствените атрибути. Во основа, проблемот со намален век на траење поради ниската температура не се јавува во области со долги сончеви часови или ниски зимски температури. На овој начин, работниот век на Shangri-La е значително зголемен.

   

  Доколку внатрешната средина е одлична, покрај секојдневното паѓање и чистење на мала количина прашина врз ткаенината, во основа може да се постигне ефект од повеќе од 10 години употреба.

   

  Висококвалитетна ткаенина за ролетни Groupeve shangri-La може да издржи голема влечна сила и нема да произведува потешки бруси во секојдневна употреба. Сумирајќи, при изборот на ткаенина, обрнете внимание на квалитетот, само тогаш можете да изберете ткаенина за ролетни од шангри ла што е задоволителна, пријатна и сигурна.

123456 Следно> >> >> Страница 1/20